Częste pytania – FAQ

Co jest wliczone w opłatę wycieczki?

statua wolności w Las VegasNa wysokość opłat za wycieczkę zdefiniowanych w naszej ofercie składa się: liczba przyjeżdżających osób, koszt wszystkich przewozów na miejscu w USA (odebranie przyjezdnych z lotniska, przejazdy na trasach opisanych wycieczek w ofercie, zwiedzanie Phoenix, odwiezienie na lotnisko), zakwaterowanie wraz z wyżywieniem w naszym domu w Phoenix, opłaty za hotele w trakcie wycieczek, bilety wstępu do parków narodowych.

Czy opłaty za przelot do USA lub dojazd w inny sposób do Phoenix w Arizonie są wliczane do opłaty za wycieczkę?

Przelot na lotnisko w Phoenix w Arizonie lub dojazd innym środkiem transportu nie jest wliczony w opłatę za wycieczkę.

Czy potrzebne są wizy na wjazd do USA?

Obywatele Polski muszą posiadać aktualną wizę amerykańską typu B2 (turystyczna). Wiza amerykańska jest dokumentem wydanym przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych i naklejonym na jedną ze stron Państwa paszportu, który uprawnia do starania się o wjazd na terytorium USA. Każda osoba ubiegająca się o wizę musi wypełnić formularz wizowy DS-160 i przesłać go przez Internet przed umówieniem się na rozmowę w ambasadzie.

O wizę amerykańską można ubiegać się samodzielnie w Ambasadzie USA w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym w Krakowie, lub przy pomocy współpracującej z nami Pani Aleksandry Baranieckiej z Polski, która skutecznie pomaga w wypełnieniu formularza wizowego DS-160 i załatwieniu formalności.

Czy w miesiącach – maj, czerwiec, lipiec sierpień, w Arizonie nie jest zbyt gorąco na wycieczki?

Kiedy w Phoenix może być 30 °C, to we wszystkich miejscach do których jeździmy (ze względu na położenie na większych wysokościach nad poziomem morza) temperatury są poniżej 30 °C, a nieraz poniżej 20 °C.
W naszym domu w Phoenix jest klimatyzacja, temperaturę powietrza ustawiamy na 21 °C lub poniżej.
W autach którymi jeździmy mamy super klimatyzacje.