Las Vegas

Las Vegas – słynna światowa stolica rozrywki i hazardu.

Las Vegas – to miasto znajdujące się w Stanie Nevada. Swoją popularność zawdzięcza dzięki licznym kasynom, milionom kolorowych,migających neonów i tysiącom ludzi na ulicach.

W Las Vegas można zobaczysz kopie budowli z różnych zakątków świata.

Las Vegas Boulevard (główna ulica) wywiera ogromne wrażenie szczególnie nocą. Niesamowita ilość hoteli, kasyn, sklepów oraz wszelkiego rodzaju atrakcji.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji i hoteli, których ogromne wnętrza przypominają miasta, ale warto wspomnieć przynajmniej o kilku:

  • Hotel Wenecja – jest to gigantyczna replika największych zabytków włoskiej Wenecji. Wspaniale odtworzony plac św. Marka. Na trzecim piętrze tego hotelu zrobiono wodny kanał i można płynąć wenecką gondolą.
  • Hotel Bellagio – ogromna fontanna znajdująca się przed hotelem stworzona na sztucznym jeziorze. Fontanna tańczy w takt muzyki. Wieczorem dodatkowy efekt daje oświetlenie. Spektakularny widok. Wnętrze hotelu zdobią wspaniałe ogrody i dekoracje. Wszystkie wykonane z żywych kwiatów.
  • Hotel Mirage z ogromnym wulkanem buchającym ogniem na zewnątrz hotelu.
  • Hotel Paris z wieżą Eiffla, New York ze statuą wolności i mostem Brooklyn.
  • Luxor ze sfinksem, i hotelem w kształcie piramidy oraz grobowcem Tutanchamona , to tylko niewielka cześć ciekawszych obiektów.

Co kilka kroków uwagę przykuwa coś niezwykłego. Przed wieloma hotelami odbywają się darmowe spektakularne pokazy.

Pobyt w tym mieście sprawia, że zapomina się o szarej codzienności.

W drodze do Las Vegas zwiedzamy najwyższa zaporę na świecie, na rzece Kolorado.