Wielki Kanion

Wielki Kanion Kolorado – przełom rzeki Kolorado w stanie Arizona w USA przez Płaskowyż Kolorado.

Wielki Kanion Kolorado zalicza się do najbardziej interesujących miejsc, które warto zobaczyć będąc w USA. Co roku nad Kanion Kolorado przybywają miliony turystów z całego świata. Jego widok przyciąga swoim pięknem.

Bez względu na to, ile już widziałeś zdjęć przedstawiających Wielki Kanion, to i tak nic nie jest w stanie przygotować Cię na widok, który zobaczysz.

Ogromna otchłań z intensywnością kolorów monumentalnych skał zapiera dech w piersiach i sprawia, że nie można wprost oderwać wzroku.

Patrząc uważnie poniżej można dostrzec rzekę Kolorado.

Długość kanionu wynosi 466 km długości a w najszerszych miejscach 29 km. Wzdłuż dróg dojazdowych do Wielkiego Kanionu możemy spotkać Indian Nawaho, sprzedających na straganach swoje wyroby.

Kanion Kolorado to również jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Ziemi. Spektakularne wschody i zachody słońca zdobią setki okładek magazynów podróżniczych, kalendarzy i folderów reklamowych na całym świecie.

Większość zwiedzających przybywa do południowej krawędzi kanionu, podążając drogą stanową 64. Droga dociera do południowego wjazdu do parku w pobliżu Tusayan, następnie skręca na wschód opuszczają park wschodnim wjazdem.
Dużo mniej miejsc dla turystów oferuje północna krawędź, do której dociera się drogą stanową 67.

Park Narodowy Wielkiego Kanionu (ang. Grand Canyon National Park) – park narodowy położony w hrabstwach Coconino i Mohave w północnej części stanu Arizona w USA.
Siedziba główna parku mieści się w Grand Canyon Village, niedaleko od południowego wjazdu, w którym znajdują się także najpopularniejsze punkty widokowe. Wzdłuż około 30 mil południowej krawędzi biegnie droga.