Apacheland

Jedną z wielu atrakcji w Arizonie jest „Apacheland” – kraina Apaczów.
Jest to słynne miejsce na terenie Indian z plemienia Apaczów oddalone od stolicy Arizony, Phoenix około 50 minut jazdy autostrada na północny wschód.

Położone jest blisko autentycznego, oryginalnego miasteczka kowbojskiego o nazwie Goldfield tuż przy starej kopalni złota. W latach od 1955 do 2004, nakręcono tutaj wiele słynnych westernów z takimi aktorami jak: John Wayne, Gary Cooper, Burt Lancaster, Elvis Presley, Steve McQueen, Dean Martin, Cint Eastwood,  Ronald Regan i wielu innych.

Zabieramy tam naszych gości I poświęcamy cały dzień na zwiedzanie tego miejsca, następnie jedziemy 3 km do miasteczka Goldfeild, które zwiedzamy i tam z kowbojami jemy w lunch oryginalnym Saloonie. Tam niektórzy również zwiedzają kopalnię złota.
Zobacz

https://www.youtube.com/watch?v=F3DnHGWIKao

Czytaj Więcej

monument-avalley-arizona-18

Monument Valley – Dolina Pomników w Arizonie

Słynna Dolina Pomników (w języku Navaho. Tsé Bii’ Ndzisgaii, co tłumaczy się na język polski jako Dolina Skał).

Monument Valley, to bez wątpienia jedno z najbardziej majestatycznych i najczęściej fotografowanych na wycieczkach miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych.

Ta gigantyczna dolina położona na granicy dwóch stanów, Utah i Arizony, przytłacza swoim pięknem i wielkością. Kruche skały z czerwonego piaskowca wznoszące się na ponad 200 m, niepowtarzalne formacje, wyjątkowa roślinność i niebieskie niebo to widok zapierający dech w piersiach każdego turysty.
(więcej…)

Czytaj Więcej

sedona-05

Sedona – Arizona

Sedona – niezwykłe miejsce dzikiego zachodu.

Przepięknie położone miasteczko w północnej części Arizony, otoczone czerwonymi skalistymi górami (Red Rocks) o wysokości ponad 1.900 m.
Sedona znana jest w całych Stanach ze swojego piękna, mnóstwa różnych galerii i wielu westernów, które w tym miejscu nakręcono. Co roku odbywa się tu międzynarodowy festiwal filmowy. (więcej…)

Czytaj Więcej

Dolina-Śmierci

Dolina Śmierci – Kalifornia – Nevada

Park Narodowy Doliny Śmierci (ang. Death Valley National Park)

Park narodowy położony w hrabstwie Inyo stanu Kalifornia i częściowo w Nye stanu Nevada. Zajmuje powierzchnię 13 628 km², obejmując kamienną pustynię z najniżej położonym miejscem na półkuli zachodniej. Cechą charakterystyczną doliny jest niezwykle wysoka temperatura powietrza dochodząca do 50 °C (sporadycznie rejestruje się kilka stopni więcej).

W okresie letnim w środku dnia piasek rozgrzewa się do nawet 94 °C. Dolina Śmierci wypełniona jest popękaną, zasoloną skorupą. (więcej…)

Czytaj Więcej

Dolina-Ognia

Dolina Ognia – Nevada

Park stanowy Doliny Ognia – (ang. Valley of Fire) – Nevada

To najstarszy i największy park stanowy w Nevadzie, utworzony w 1935 roku. Położony jest 80 km na północny wschód od Las Vegas i rozciąga się na obszarze 141 km².

Dolina Ognia swoją nazwę zawdzięcza ognisto czerwonym formacjom skalnym utworzonym po potopie 4300 lat temu głównie z piaskowca, ale także z wapienia, łupków i zlepieńca. (więcej…)

Czytaj Więcej

Wielki-Kanion

Wielki Kanion

Wielki Kanion Kolorado – przełom rzeki Kolorado w stanie Arizona w USA przez Płaskowyż Kolorado.

Wielki Kanion Kolorado zalicza się do najbardziej interesujących miejsc, które warto zobaczyć będąc w USA. Co roku nad Kanion Kolorado przybywają miliony turystów z całego świata. Jego widok przyciąga swoim pięknem.

Bez względu na to, ile już widziałeś zdjęć przedstawiających Wielki Kanion, to i tak nic nie jest w stanie przygotować Cię na widok, który zobaczysz.

(więcej…)

Czytaj Więcej

Wielki Kanion - Siódmy Cud Świata

Opinie uczestników wycieczek

Opinie i zdjęcia z wycieczek po stanach południowo-zachodnich USA

Kasia i Ola, 10 październik 2016
Polecamy wycieczkę u Joli i Andrzeja!
Po trzy miesięcznym udziale w programie work&travel przeznaczonym dla studentów, zdecydowałyśmy się na wycieczkę organizowaną przez państwa Kolson od 24-09-2016 do 6-10-2016.
Podczas 10 dni udało nam się odwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca zachodniej części USA.
Mimo różnicy wieku, wycieczka przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze.
Katarzyna i Aleksandra (więcej…)

Czytaj Więcej